Αθλητικά

Τα αθλητικά νέα του σχολείου μας

Πρώτη η Ζωή Ανδρικοπούλου στις γυναίκες κατά τη διάρκεια του ημιμαραθώνιου (3.000μ.) ο οποίος πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα ,Κυριακή 3/5/2015 .Στον αγώνα, που ήταν αφιερωμένος στη μάχη κατά του καρκίνου του μαστού, συμμετείχαν περισσότεροι απο 15.000 άνθρωποι οι οποίοι έτρεξαν και χάρηκαν γι αυτό το αθλητικό γεγονός.

Στα 3 χιλ. μέτρα νικητής στους ανδρες ήταν ο Γιώργoς Μίνος και στις γυναίκες η Ζωή Ανδρικοπούλου.

Στον αγώνα έτρεξαν και 200 αθλητές με ειδικές ανάγκες (Special Olympics)

Λέντια Μέμα  Δ1  25 -Μαίου -2015

Για πρώτη φορά την Τετάρτη 11 Μαρτίου 2015 η ερασιτεχνική  ποδοσφαιρική ομάδα Καμένων Βούρλων βγήκε κυπελλούχος στον νομό Φθιώτιδας.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε 15 λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης.Ένας ποδοσφαιριστής ο Ταμάμης έβαλε το νικητήριο γκολ . Έτσι το σκορ έγινε 1-0 και η ποδοσφαιρική ομάδα Καμένων Βούρλων πήρε την νίκη και το κύπελλο.

Κεφάλας Βαγγέλης  Δ1 - 1 Απριλίου 2015